+48 12 633 72 28
+48 600 90 35 40
wybierz zagadnienie
wpisz interesujące cię słowo kluczowe lub sklorzystaj z wyszukiwarki kategorii.
zobacz raport
przeglądaj tysiące raportów z kilkudziesięciu dziedzin.

mgr (Mastere) Maciej Stamirski

mgr (Mastere) Maciej Stamirski
Specjalność: analizy ekonomiczno-finansowe
Instytucja: Usługi Ekonomiczno-Finansowe, właściciel (www.stamirski.pl)
Podziel się opinią

Ekonomista, specjalizujący się w doradztwie dla małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów i szpitali. W ciągu ponad 8 lat zrealizował blisko 30 projektów polegających na pozyskaniu finansowania (w tym ze środków unijnych), blisko 80 biznes-planów lub analiz iprognoz do biznes-planów, blisko 15 analiz typu due-dilligence, blisko 45 wycen przedsiębiorstw lub przedsięwzięć, blisko 40 rozbudowanych analiz ekonomiczno-finansowych.

Współpracował (samodzielnie lub w większych zespołach) z jednostkami samorządu terytorialnego, w tym np. przy pozyskiwaniu dotacji unijnych (Katowice, Zawiercie, Czerwionka-Leszczyny) czy przy analizie budżetu miasta (Kraków).

Wcześniej specjalista ds. inwestycji kapitałowych i zastępca dyrektora biura nadzoru właścicielskiego w Funduszu Górnośląskim w Katowicach. Prezes zarządu i likwidator spółek po trwałej utracie płynności i zdolności do generowania przychodów. Przewodniczący, sekretarz bądź członek rad nadzorczych.

Członek zespołów opracowujących medyczne analizy sektorowe dla Komisji Europejskiej (Health Basket work Package 6) i Banku Światowego (Long Term Care In Poland). Autor rozdziału o restrukturyzacji finansowej zadłużenia w książce pt. „Koło ratunkowe dla szpitali. Od doświadczeń do modelu restrukturyzacji.”

Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.